Polski Czerwony Krzyż OddajKrew.pl

 
 
 

Paweł Małaszyński - Oddał krew – i zachęca innych (2008-10-09)


W oddziale Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów - znany aktor filmowy Paweł Małaszyński oddał krew. Na zaproszenie Polskiego Czerwonego Krzyża znalazł trochę czasu wśród swoich licznych obowiązków na planach filmowych, aby podzielić się „cząstką siebie”.

Paweł Małaszyński i Polski Czerwony Krzyż  chcą wspólnie powiedzieć tym wszystkim, którzy jeszcze nie zdecydowali się oddać krew, że naprawdę wystarczy ok.40 minut, a przede wszystkim chęć, aby pomóc drugiemu człowiekowi.

Nie trzeba wiedzieć dla kogo oddaje się własną krew, ponieważ jest ona potrzebna na co dzień do tysięcy planowych i ratujących życie transfuzji.

Sama świadomość, że my sami, ktoś z naszej rodziny, kolega czy znajomy w każdej chwili może potrzebować tego niezastąpionego leku, codziennie może natchnąć nas do tego drobnego gestu, jakim jest honorowe krwiodawstwo.

Paweł Małaszyński nie lubi igieł. Nie przeszkodziło mu to w podjęciu męskiej decyzji. Po oddaniu krwi powiedział: „Cieszę się, że mogłem pomóc”. Chętnie też zgodził się promować honorowe krwiodawstwo z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Kolejna, znana, lubiana osobowość medialna zechciała publicznie przypomnieć nam „maluczkim”, że powinniśmy ciągle myśleć o innych ludziach.

Dedykacja Pawła Małaszyńskiego dla wolontariuszy PCK:

” Zostańcie przy swoich namiętnościach i nigdy się nie zmieniajcie.
 Dla całego Ruchu HDK PCK.
Paweł Małaszyński”


Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za pomoc w promocji idei honorowego krwiodawstwa.


Podziękowania dla całej ekipy WCKiK w Warszawie pod kierownictwem dr Dariusza Blinowskiego za pomoc w realizacji zdjęć i promocji HDK PCK.

Zarząd Główny
Polskiego Czerwonego Krzyża
i Krajowa Rada HDK PCK  


       
       
   


Komentarze:

Brak komentarzy
« powrót