Polski Czerwony Krzyż OddajKrew.pl

 
 
 

Krew z Orkiestrą (2018-02-08)

wośp_2018_1_19312.jpg


26. kaliskiemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już piąty raz towarzyszyła akcja poboru krwi zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Akcja przyniosła 26,5 litra tego bezcennego leku.


Od początku trwania akcji aż do jej zakończenia przed ambulansem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiała się kolejka chętnych do podzielenia się cząstką siebie. W niedzielne popołudnie przy Hali „Arena”, gdzie trwał wielkoorkiestrowy finał zgłosiło się ponad 80 zainteresowanych oddaniem krwi. Dyżurujący wieloletni krwiodawcy PCK służyli im informacjami na temat warunków i zasad oddawania krwi oraz tłumaczyli zawiłości ankiety kwalifikacyjnej. Ostatecznie zarejestrowano 75 osób, w tym 11, które zdecydowały się na ten gest po raz pierwszy. Po przejściu procedury kwalifikacyjnej krew oddało 59 osób, a 10 z nich tym samym dołączyło do grona krwiodawców. Łącznie zebrano 26,5 litra krwi. Każdy z dawców oprócz obowiązkowego zestawu czekolad oraz coca-coli otrzymał także specjalne podziękowanie opatrzone charakterystycznym czerwonym serduszkiem Orkiestry oraz pamiątkowe upominki.


Choć rejestracja dawców trwała niespełna 4 godziny, to akcja okazała się sukcesem, a jej uczestnicy pokazali, że oprócz wsparcia podczas finału WOŚP zbiórki pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziałów neonatologicznych, równie ważne jest oddawanie krwi, bez której w wielu sytuacjach ratowanie zdrowia i życia także najmłodszych pacjentów staje sie wręcz niemożliwe.


Organizatorem akcji była Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego „Promocja krwiodawstwa w społeczności lokalnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Kalisza.

Musisz być zalogowany aby komentować.

Komentarze:

Brak komentarzy
« powrót