Polski Czerwony Krzyż OddajKrew.pl

 
 
 

Rekord PCK w Wągrowcu (2018-01-11)

20171213_095112_18984.jpg


Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu jest realizatorem programów edukacyjnych dla młodzieży, otwartych akcji i uroczystych spotkań dla krwiodawców.


W programie edukacyjnym „Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby” w 2017 roku brało udział ponad 1300 młodzieży z 17 szkół i przedszkoli na terenie powiatu. Dzięki programowi młodzież pogłębia swoje swoją wiedzę i umiejętności z zakresu: zdrowia, higieny, bezpieczeństwa, przyrody i wartości humanitarnych, które przekazują specjaliści z: policji, sanepidu, straży pożarnej, nadleśnictwa, lekarz stomatolog, Naturhause i PCK oraz Starostwo Powiatowe.


Prowadzone są pogadanki i wykłady w placówkach oświatowych, zakładach pracy, instytucjach na temat honorowego dawstwa krwi i szpiku, podczas których w minionym roku uczestniczyło ponad 1000 mieszkańców z terenu powiatu.


PCK jest organizatorem otwartych akcji krwiodawstwa wraz z starostwem, „Intermarche” i „Bricomarche”, które cieszą się dużym zainteresowaniem społecznym.


W minionym roku PCK był organizatorem trzech uroczystych spotkań dla honorowych dawców, podczas których wręczono ponad 120 odznaczeń m. in. upoważniających do wielu przywilejów, a także za najwyższe wyniki w powiatowym konkursie krwiodawstwa dla instytucji biorących w nim udział.


Rozdano na terenie powiatu kilka tysięcy ulotek nawołujących do honorowego dawstwa, dzięki których mieszkańcy poznali zasady zostania dawcą. Umieszczona została reklama na autobusie komunikacji miejskiej. Dzięki owocnej działalności PCK zwiększyła się ilość pozyskanej krwi od mieszkańców z terenu powiatu. Cieszy nas bardzo, że udało nam się przekroczyć w ubiegłym roku 1000 litrów krwi zebranej w punkcie krwiodawstwa i podczas otwartych akcji.


Warto wspomnieć, że zasłużeni krwiodawcy i dawcy szpiku na terenie powiatu posiadają największą ilość przywilejów w kraju, którymi są: bezpłatne przejazdy komunikacją miejska i wejścia na mecze ligowe piłki nożnej „Nielby”, ulgowe bilety do Aquaparki i kina MDK oraz przywileje ogólnopolskie: poza kolejnością do lekarza (specjalisty), apteki i ulga przy zakupie niektórych leków. PCK w Wągrowcu w ubiegłym roku został odznaczony odznaką zbiorową „Przyjaciel Dziecka” przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i uplasował się na trzecim miejscu (na 128 funkcjonujących) w plebiscycie na najaktywniejsze stowarzyszenie. Również Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu dostrzegł owocną działalność PCK w Wągrowcu za „Działania Godne Uwagi”.

Musisz być zalogowany aby komentować.

Komentarze:

Brak komentarzy
« powrót