Polski Czerwony Krzyż OddajKrew.pl

 
 
 

Litry krwi przy Katedrze (2017-08-07)

Katedra_3_07_21594.jpg


13,5 litra krwi to wynik kolejnej akcji poboru krwi przygotowanej w Kaliszu przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym razem współorganizatorem akcji była Parafia Katedralna pw. Św. Mikołaja.


W niedzielę 6 sierpnia ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował naprzeciw kaliskiej Katedry. W samym środku wakacji każda porcja pobranej krwi jest na wagę życia. Z satysfakcją trzeba więc stwierdzić, że także i tym razem mieszkańcy Kalisza oraz goście przebywający w naszym mieście udowodnili swoją ofiarność. Na podzielenie się cząstką siebie zdecydowało się blisko 50 osób. Niestety, już wstępne rozmowy prowadzone przez obsługujących akcję działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża spowodowały, że z powodu zażywanych leków, przebytych lub aktywnych chorób oraz innych okoliczności kilkanaścioro chętnych musiało zrezygnować z oddania krwi. Należy pamiętać, że oddanie krwi musi być bezpieczne zarówno dla samego dawcy, jak też dla potencjalnego biorcy. Jest to jedna z podstawowych zasad honorowego krwiodawstwa, dlatego każda nieprawidłowość mogąca mieć na to wpływ powinna być podstawą do weryfikacji deklaracji dawcy.


Ostatecznie licznik akcji zatrzymał się na 30 dawcach, którzy łącznie oddali 13,5 litra krwi. W tym gronie znalazło się także 5 dawców pierwszorazowych, a wśród nich m.in. państwo Myszkiewicz. Na wszystkich oddających czekały tradycyjnie okolicznościowe podziękowania oraz drobne upominki przygotowane przez organizatorów. Tym samym podczas tegorocznych akcji przygotowanych przez Rejonową Radę HDK PCK pozyskano już ponad 160 litrów krwi.


Realizacja zadania „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej” została dofinansowana z budżetu Miasta Kalisza.


Komentarze:

Brak komentarzy
« powrót