Polski Czerwony Krzyż OddajKrew.pl

 
 
 

Bezcenny lek z Opatówka (2017-07-06)

Opa_1_18266.jpg


Ponad 16 litrów krwi przyniosła akcja zorganizowana w minioną niedzielę 2 lipca przez Polski Czerwony Krzyż w Opatówku. Patronat nad akcją objął Burmistrz Gminy Sebastian Wardęcki.


W niedzielne przedpołudnie po raz kolejny na Placu Wolności stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oprócz zapowiedzi akcji w mediach oraz zwyczajowych plakatów, w nagłośnienie akcji tradycyjnie już włączył się Urząd Miejski Gminy Opatówek zapraszając swoich mieszkańców do aktywnego udziału za pośrednictwem systemu powiadamiania sms-owego.


Jako pierwszy do oddania krwi zgłosił się Jarosław Antczak, który corocznie bierze udział w opatowieckiej akcji. Za nim dochodziły kolejne osoby, dbając o to, by załoga mobilnego punktu poboru krwi oraz działacze PCK nie narzekali tego dnia na brak zajęcia. Bardzo miłym akcentem byli pierwszorazowi dawcy. Pierwszy raz krew oddała m.in. Aleksandra Gibus, którą do podzielenia się bezcennym lekiem namówiła starsza siostra Dominika, oddająca krew już po raz kolejny. Także pierwszorazowym dawcą była Anna Dymna-Pawłowska, która oddawała krew wspólnie z mężem Wojciechem.


Łącznie spośród 44 zarejestrowanych osób 9-osobową grupę stanowili ci, którzy zdecydowali się na ten piękny gest pierwszy raz. Ostatecznie po przejściu etapu kwalifikacji krew oddało 36 osób. W ten sposób pozyskano 16,2 litra krwi. Na wszystkich dawców czekały pamiątkowe podziękowania oraz drobne upominki, a wśród nich gadżety promocyjne przygotowane przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK oraz Gminę Opatówek.


Komentarze:

Brak komentarzy
« powrót