Polski Czerwony Krzyż OddajKrew.pl

 
 
 

Pomóżcie Wiktorii (2017-06-28)

20170621_120310_392.jpg


… z takim apelem o pomoc w postaci oddania krwi wystąpiła rodzina, sąsiedzi i przyjaciele dla małej dwuletniej Wiktorii Jarosińskiej mieszkanki Powiatu Radomskiego. Od pewnego czasu przebywa i leczy się w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale onkologii. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Zarząd klubu HDK PCK „NADZIEJA” przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu 21 czerwca 2017 r. zorganizował otwartą akcję oddawania krwi na ten cel. Mobilny punkt poboru krwi – ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu po raz kolejny stanął na placu stacji paliw SATAL II. W tym dniu zgłosiło się 13 osób z czego oddało 8. W ciągu kilku dni pozyskano 30 jednostek tego bezcennego leku od krwiodawców, którzy oddawali krew również w siedzibie RCKiK w Radomiu. Na apel odpowiedzieli mieszkańcy Radomia, Powiatu Radomskiego jak również pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy oraz osoby bezrobotne.


W ramach współpracy klubowej na apel prezesa klubu HDK PCK „NADZIEJA” Mirosława Szymańskiego odpowiedzieli strażacy – ochotnicy z klubu HDK PCK przy ZG ZOSP RP w Łysych. W dniach 22 - 23.06 br. w Oddziale Terenowym 41 w Ostrołęce oddali dla Wiktorii 9.450 ml krwi pełnej od 21 krwiodawców.


W sumie pozyskano już ponad 22 litry krwi pełnej. Swoją pomoc zadeklarowali również krwiodawcy z klubów HDK PCK działających w strukturach Rejonowego Oddziału PCK Warszawa – Południe.


Światowy Dzień Krwiodawcy przypada każdego roku 14 czerwca. Akcją poboru krwi, zorganizowaną 21. czerwca 2017r. Zarząd Klubu HDK PCK „NADZIEJA” uczcił to święto. Miłym akcentem tego dnia było złożenie przez 4 osoby deklaracji członkowskiej i wstąpienie w szeregi statutowych członków Klubu.


Prezes Klubu podziękował wszystkim dawcom za okazanie „dobrego Serca” jak również ekipie RCKiK w Radomiu pod kierownictwem lekarza Krzysztofa Piotra Cenkiel, oraz Katarzynie Zygmuntowicz Prezes Firmy „SATAL II” SC w Radomiu.


Komentarze:

Brak komentarzy
« powrót