Polski Czerwony Krzyż OddajKrew.pl

 
 
 

KOLEJNA PABIANICKA „WAMPIRIADA SPORTOWA” (2016-11-08)

072_1406.JPG


Rejonowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Bohdana Serednickiego przy Zarządzie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach już po raz szósty był organizatorem Powiatowej „Wampiriady Sportowej”. Jej historia sięga roku 2006, kiedy to odbyła się po raz pierwszy, a Honorowym Patronatem objął ją Starosta Pabianicki. Tak zostało do dnia dzisiejszego – tegoroczna odbyła się pod Honorowym Patronatem Starosty Pabianickiego – Krzysztofa Habury oraz przy współorganizacji Starostwa Pabianickiego i Banku Spółdzielczego „PA-CO-BANK” w Pabianicach.


W „Wampiriadzie” startowały drużyny szkół ponadgimnazjalnych z Pabianic i powiatu pabianickiego: Zespoły Szkół Nr.1, 2 i 3 oraz I i II Liceum Ogólnokształcące, a także gościnnie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Po raz drugi z rzędu udział w tegorocznej „Wampiriadzie” wzięli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego z Łasku-Kolumny. „Wampiriada” odbywała się na dwóch płaszczyznach: pierwsza to sportowo-rekreacyjne gry i zabawy nawiązujące także do zadań, jakie ma zapisane w swoim statucie Polski Czerwony Krzyż. Konkurencji było jedenaście od biegu z dwoma piłkami, poprzez „pompowanie” balonów do momentu, kiedy nie pękały, slalom kijem hokejowym z piłeczka tenisową, rzuty piłeczka tenisową do tablicy z czerwonokrzyskim symbolem, rzuty na czas piłką do kosza, noszenie na łyżeczce piłeczki do golfa (taki swoistego rodzaju tor przeszkód) czy tradycyjny bieg w workach. Była konkurencja nazwana przez organizatorów „czerwonokrzyska flaga na maszt”, transport rannego (na kocu), układanie z puzzli znaku Polskiego Czerwonego Krzyża oraz bandażowanie nogi rannego. Wszystko na czas, wszystko przy ogłuszającym dopingu kilkuset kibiców ze wszystkich szkól biorących udział w „Wampiriadzie”. Jury oceniało stroje, doping, wybrało logo „Wampiriady” przygotowane przez uczniów oraz same konkurencje i w wyniku tych ocen stwierdziło, że I miejsce w VI Powiatowej „Wampiriadzie Sportowej” zdobył zespół II Liceum Ogólnokształcącego, II – Zespół Szkól Nr.3, III – Zespół Szkół Nr.2, dalsze miejsca kolejno: Zespół Szkół Nr.1, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego Widzew i Liceum Ogólnokształcące z Łasku-Kolumny.


Druga płaszczyzna „Wampiriady” to promocja honorowego oddawania krwi, którą to ideę od blisko 60 lat organizuje i wspiera Polski Czerwony Krzyż. W tej części odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, do której zgłosiły się 32 osoby, krew oddały 24 osoby, w tym 15 po raz pierwszy (uczniowie szkół biorących udział w „Wampiriadzie”). Oddano 10 litrów 800 ml tego bezcennego leku.

Wysiłek zawodników i doping widzów została wynagrodzony pucharami ufundowanymi kolejno przez: Starostę Pabianickiego, Prezydenta Miasta Pabianic, Prezesa Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, Przewodniczących Rad: Powiatu Pabianickiego i Miasta Pabianic, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz Przewodniczącego Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Upominki ufundowało Starostwo Pabianickie, LUMILEDS POLAND S.A. Pabianice i Bank Spółdzielczy „PA-CO-BANK” w Pabianicach.


Wszyscy zadeklarowali, iż za dwa lata w roku 60-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża „zameldują się” na VII Powiatowej „Wampiriadzie Sportowej”.


Komentarze:

Brak komentarzy
« powrót