Polski Czerwony Krzyż OddajKrew.pl

 
 
 

Wsparli Raciborski Bank Krwi (2010-04-29)


W Oratorium świętego Józefa w Rydułtowach 18 kwietnia już po raz drugi w tym roku odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, zorganizowana wspólnie przez Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach, Parafię p.w. Św. Jerzego oraz Ochotniczą Straż Pożarną Rydułtowy.

Od samego początku wszystko przebiegało znakomicie. Największą aktywność dawców tego dnia zaobserwowano po mszy świętej o 10:30 - trzeba było dostawić jeden fotel, żeby przybywający mogli płynnie i sprawnie oddawać krew. Podczas trwania  akcji krwiodawstwa do Oratorium przybyło 39 osób, z czego krew mogły oddać 32 osoby. W efekcie pobrano 15,300 ml najcenniejszego leku, jakim jest niezaprzeczalnie krew, wzbogacając w ten sposób - na jakiś czas - rezerwy „Banku Krwi” w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Organizatorzy pragną również podziękować osobom, bez których ta akcja nie doszłaby do skutku, są to: Ks. Proboszcz Kondrat Opitek  - za użyczenie pomieszczeń Oratorium na potrzeby akcji, prezes OSP Rydułtowy – Jerzy Salwiczek za pomoc i udział strażaków z OSP podczas akcji, Jednostce OSP Rydułtowy, która bierze udział w programie „Ognisty Ratownik - Gorąca krew”, organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż, Związek OSP RP oraz Państwową Straż Pożarną.

Osobne podziękowania należą się tradycyjnie ekipie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu – odział terenowy Pszów za dokonanie pobrania krwi od rydułtowskich dawców.

Zapraszamy również na kolejne akcje honorowego krwiodawstwa, które odbędą się w Rydułtowach 26 czerwca 2010 parking przy sklepie Intermarche w godz. 9:00 - 14:00 (ambulans RCKiK Racibórz) oraz podczas XVIII Dni Rydułtów 29 sierpnia 2010 w godzinach 13:00 -17:00.

Wypatrujcie plakatów informacyjnych na ulicach naszego miasta!
 
Marcin Hoszycki
prezes
Miejskiego Klubu
HDK PCK w Rydułtowach 

Komentarze:

Brak komentarzy
« powrót